Seçil Erzan’dan ‘tefecilik’ davası: Semih Kaya ve kuzeninin eşi de var

Yüksek kar vaadiyle aralarında ünlü futbolcuların da olduğu çok sayıda kişiyi dolandırmak suçundan tutuklu bulunan bankacı Seçil Erzan, Semih Kaya’nın da aralarında olduğu beş kişi hakkında ‘tefecilik’ yaptıkları gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

Seçil Erzan’ın, “Benden fazla para alan isimlerin başında Semih geliyor” dediği Kaya’ya yönelik suçlamalardan biri de ‘tefecilik’ oldu. Erzan, kolundaki saati dahi zorla çıkarttıran kuzeninin eşine de ‘yağma’ suçlamasında bulundu.

Halk TV’den Dinçer Gökçe’nin haberine göre, Seçil Erzan, Galatasaray’ın eski futbolcusu Semih Kaya ile menajer Fırat Özdemir hakkında ‘tefecilik’ ve ‘tehdit’ suçlarından şikayetçi oldu. İfadesinde, Kaya ve Özdemir’in kendisini tehdit ettiğini de anlatan Erzan, son açıkladığı listede bu iki ismin, fazla para alan kişilerin başında yer aldığını söyledi.

‘BODRUM’DA VİLLA ALDI’

Erzan, Semih Kaya’nın 4 milyon 275 bin, Fırat Özdemir’in ise 2 milyon 420 bin dolar parayı fazla aldığını söylemiş, Kaya’nın kendisinden aldığı fazla para ile Bodrum’da villa aldığını açıklamıştı.

KUZENİ VE EŞİNE ‘YAĞMA’ SUÇLAMASI

Seçil Erzan’ın, haklarında şikâyetçi olduğu diğer isimlerden 2’si ise kuzeni Tanın Yılmaz ile iş kadını eşi Merve Özer Yılmaz oldu. Erzan’ın, bu kişilere yönelik suçlaması ile ‘Yağma, hakaret ve tehdit” oldu. Erzan ile Özer çifti arasında geçen ve dosyaya da yansıyan bir dizi yazışmada, ikilinin Erzan’a yönelik bir dizi hakarette bulunduğu anlaşılıyordu. Seçil Erzan’a, müdürü olduğu banka şubesinde saldıran Merve Özer Yılmaz, Erzan’ın kolundaki Rolex marka saati de zorla çıkartmıştı.

O AVUKAT, ERZAN’IN EVİNİ İCRAYA KOYDU

Seçil Erzan’ın hakkında suç duyurusunda bulunduğu bir diğer isim de Edirne Barosu’na üye avukat Türkay Gümülcineli oldu.

Ezine Cumhuriyet Başsavcılığına yapılan suç duyurusunda, bu kişiye yönelik suçlamalar arasında “Tehdit, hakaret ve tefecilik” suçlamaları yer aldı. Av. Türkay Gümülcineli, Erzan’ın ailesi için yaptırdığı Bozcaada’daki lüks evi icradan satışa çıkaran isim aynı zamanda. Anılan ev için 18,3 milyon TL belirlendi. Erzan’ın avukatları ise, Erzan’ın bu kişiye bir borcu olmadığını bir dizi usulsüz işlemin yapıldığını kaydederek satışın iptali için dava açtı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x