TV’de “Murat Kurum Tarihi Fark Atacak” Diyordu

Ancak, seçim sonuçları Ekrem İmamoğlu’nun lehine sonuçlanınca dün akşam Ural’ın sözleri gündem olmuş ve bu duruma cevap vermek zorunda kaldı.

Ural, sonuçların ardından sessizliğini bozarak Instagram hesabından açıklama yapmıştır. Açıklamasında, desteklediği adayın kaybetmesinin kendisine yönelik hakaret ve aşağılamalara neden olduğunu belirtmiş ve bu duruma acıyarak gülme gereği duyduğunu ifade etti.

Ayrıca, seçim sonuçlarının ülke ve millet için hayırlı olmasını dileyerek farklılıkların zenginlik olduğunu vurgulamıştır. Ayrışmadan, kin ve nefretten uzak durarak birbirimize saygıyla yaklaşmamız gerektiğini dile getirdi.

Ural, “Gerekçelerimi ortaya koyarak sayın Kurum’u destekledim. Birçok değişkenden dolayı İstanbul’u sayın İmamoğlu kazandı. Tebrikler, hayırlı olsun. Öngörümün gerçekleşmemesi bir suç, bir ayıpmış gibi bana hakaret, aşağılama ile kendini tatmin eden zihniyete acıyarak gülüyorum. Sizi çağdaş aydınlar sizi.

Seçim sonuçları ülkemize, milletimize hayırlı uğurlu olsun. Genel seçimler tekrarı ardından yerel seçim derken hakikaten çok yıpranma oldu. Farklılıklarımız zenginliğimizdir. Ayrışmadan, kin, nefret, öfkelenmeden saygı ile sarılıp geçici ömürden zevk almaya çalışalım.” ifadelerini kullandı.

NE DEMİŞTİ?

Ural, Murat Kurum’la ilgili yaptığı açıklamada “Çok büyük farkla kazanacak Murat Kurum. Çok büyük ama. Bundan eminim. Ben sokaktan geldim sokaktan. Her türlü esnafımla, polisimle, askerimle, doktorumla, hemşiremle herkesle konuşuyorum. Bir egosal kibirim olmadığı için herkes konuşurum, gözlemlerim. Bizim insanımız zeki, farkındalığı var. Tarihi farkla alacak tarihi” dedi. Sandıkların açılmasıyla kesin olmayan sonuçlara göre Ekrem İmamoğlu yüzde 51,09 oranla Murat Kurum’u geçti.” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x